Gra miejska 18.10.2019

Lublin

Myśląc o kulturze w Lublinie należy uświadomić sobie jak wiele różnorodnych kultur przez lata historii spotykało się, koegzystowało i mieszało w Lublinie.


W mieście tym odnajdziemy zarówno silne trendy związane z kulturą katolickiej Polski, prawosławnej Rusi, wyznania mojżeszowego licznie reprezentowanego przez Żydów w Lublinie; dlatego też Lublin od zawsze uważany był za miasto wielokulturowe - w poprzednich wiekach współistniało tu wobec siebie wiele różnych kultur, które nie wchodziły sobie w drogę - żyli razem i nikt nikomu nie przeszkadzał.

Wszystkie te kultury mieszały się na terenie Lublina, prowadząc do powstania niezwykle bogatej, różnorodnej i nieco odmiennej od innych regionów – kultury.

Stoicie właśnie pod centrum Spotkania Kultur w Lublinie - instytucją,  która tworzy, bada i prezentuje kulturę.  Centrum interesuje sztuka popularna, użytkowa, współczesna, przemysły kreatywne, zjawiska estetyczne  i uznane zjawiska w sztukach wizualnych, muzycznych i interdyscyplinarnych.

Niestety, w dzisiejszych czasach w naszym kraju nie zawsze 'obce' nam kultury spotykają się z pełną akceptacją. Na szczęście powstaje coraz więcej kampanii zachęcających do otwarcia się na innych i przeciwstawiających się uprzedzeniom.

 

Może sami stworzycie taką kampanię?

 

Za pomocą jednego z Waszych telefonów nagrajcie krótki filmik - reklamę,  zachęcającą do wspomnianej otwartości i akceptacji.

Filmik powinien trwać minimum minutę. Im więcej osób na nim wystąpi, tym lepiej!

Nagrany materiał wyślijcie nam w wiadomości na fanpage Ohana. The experience agency 
(
jeśli będzie miał za duży rozmiar - obejrzymy go u Was na telefonach po zakończeniu gry).

 

Poniższy przykładowy filmik może służyć Wam za inspirację :

© 2023 by Robert & Alan. Proudly created with Wix.com

FAQ   |   Shipping & Returns   |   Store Policy   |   Payment Methods