Sandomierz &

Ostrowiec Świętokrzyski

Program:

-Zwiedzanie miasta Sandomierz, część zwiedzania Melaxem – Starówka, Brama Opatowska, Kościół św.Ducha, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek, Ratusz, Collegium Gostomianum, Dom Długosza, Katedra, Wąwóz Królowej Jadwigi, Bulwar n/Wisłą, Zamek, Kościół św. Jakuba, Ucho Igielne, Synagoga, Kościół św. Michała 

-Spacer lessowym Wąwozem 

-Edukacyjna Gra miejska ulicami Sandomierza 

-Muzeum Ojca Mateusza 

-Wizyta w Muzeum archeologicznym i rezerwacie krzemionki - warsztaty archeologiczne

 

Warsztaty archeologiczne pt. „W neolitycznej osadzie” odbywają się w zrekonstruowanej wiosce prahistorycznej, na świeżym powietrzu i w odtworzonych zabudowaniach mieszkalnych ludności epoki kamienia i wczesnej epoki brązu. Po wejściu na teren wioski archeolodzy krótko wprowadzają dzieci w świat pradziejów, a więc przybliżają podział dziejów na epoki (kamienia, brązu, żelaza) i przedstawiają historię bytności człowieka na ziemiach polskich od najstarszych znalezisk, aż do młodszej epoki kamienia – neolitu. 

 

Kolejno jako wstęp do samych zajęć prowadzący omawiają podstawowe aspekty życia społeczności wioski neolitycznej – budowę i wygląd domostw (na przykładzie rekonstrukcji), sposoby zdobywania pożywienia, rzemiosło, handel, oraz inne zajęcia ludzi z osady. Następnie uczestniczący w zajęciach zostają podzieleni na grupy (maksymalnie po 15 osób) i rozpoczynają wycieczkę po rekonstrukcji osady podchodząc kolejno do wcześniej zaaranżowanych stanowisk tematycznych takich jak garncarstwo, zdobywanie i przygotowywanie pożywienia oraz wytop i przeróbka miedzi. 

 

Ceny 

25-35 – 330 zł 

36-42 –285 zł 

43-47 – 260 zł 

© 2023 by Robert & Alan. Proudly created with Wix.com

FAQ   |   Shipping & Returns   |   Store Policy   |   Payment Methods